Mesaj gönder
tamam
Qingdao Yilan Cable Co., Ltd. 86-- 18724796885 atwood.lee@hold-one.com
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Tel ve kablo su yalıtım becerilerinin özeti

Tel ve kablo su yalıtım becerilerinin özeti

January 20, 2020
Herkes kablo suyunun çok ciddi bir sorun olduğunu bilir. Bazen iyi bir su yalıtımı yaptığınızı düşünüyorsunuz, ancak kablo hala suda. Peki kablo suya nasıl giriyor? Size kablo su alımının nedenlerini ve karşı önlemlerini açıklayayım.

1. Depolama sırasında: yeni satın alınan güç kablosu her iki uçta plastik sızdırmazlık manşonlarıyla kapatılır, ancak bir süre kullanıldıktan sonra, geri kalanı plastik kağıtla sarılır ve dış kısmı bir iple bağlanır. Sızdırmazlık iyi değildir ve günler uzundur. Su buharı kabloya sızacaktır.

2. Kablo döşendiğinde: Kablo döşendiğinde, plastik kağıda sarılı kablo başlığı bazen suyun kabloya girmesini sağlamak için suya batırılır; kablo çekilip borulandığında, dış kılıfın yırtılması bazen meydana gelir.
3. Döşemeden sonra: Kablo başlığı zamanında üretilmez, böylece sızdırmaz kablo portu uzun süre havaya maruz kalır, hatta suya daldırılır, böylece su buharı kabloya büyük miktarlarda girer.

Kablodaki suyun nedenini bildiğime göre, kurtarma önlemleri var mı? Şu anda, bildiğim kadarıyla, bir çare yok, sadece önlenebilir. Kablolu su alımını önlemek ve azaltmak için birkaç küçük öneri ve yöntem vardır.

1. Kablo başlığı mühürlenmelidir. İstiflenmiş veya döşenmiş olarak kesilen kablo uçları, nem sızmasını önlemek için özel bir kablo ile kapatılmalıdır.
2. Kablo başlığı, tel döşendikten sonra zamanında üretilmelidir. Kablo başlığı üretim sürecinin yönetiminin güçlendirilmesi Kablo suya girdikten sonra, en erken arıza olgusu genellikle kablo başlığıdır, böylece tel kafası iyi yapılır ve kablonun genel ömrü uzatılabilir.
3. Uzun kablo, her biri yaklaşık 3.000 metre uzunluğunda, kablo dalı kutusunun birkaç uzun kablosunu benimser. Böyle bir kablo için, ara bağlantıya ek olarak, kablolardan biri suya girdiğinde bir veya iki kablo dal kutusu kullanılır. , kablonun diğer bölümlerine yayılmaz.